Піролізні котли

Піролізні котли

субота, 4 лютого 2017 р.

Поблизу Олександрії з'явиться гігантський горіховий сад


Найбільший на Кіровоградщині горіховий сад невдовзі може з’явитися в селі Войнівка Олександрійського району. Його посадку навесні хоче здійснити місцеве агрогосподарство ТОВ «ЛКВ-ГРУП».

Як розповідає керівник підприємства Костянтин Лазаренко, наразі вони знайшли інвесторів, які готові профінансувати дану агроініціативу. Поки ж займаються  виготовленням необхідної документації. Очікують друге рішення сесії Войнівської сільради.

А після  підписання договору оренди на землю, мають намір викорчувати старі дерева на площі в 42 га і одразу в два етапи засадити там горіх. З розрахунку 200 молоденьких саджанців на один гектар.

Більше того, є домовленість зі спеціалізованою компанією «Алькор С» про закупівлю саджанців горіха сорту «Костюженський» та «Великан», які найбільш підходящі до наших погодно-кліматичних умов.  
У якості експерименту навесні 2015-го на території ТОВ «ЛКВ ГРУП» у Войнівці було висаджено 850 горіхів на площі в 5 га. Свій внесок у розвиток садівництва зробила і вся родина Лазаренків (на фото зокрема сам Костянтин і його донечка Аліса), яка долучилася до посадки молоденьких саджанців. За цей час деревця вже добре попідростали, а за 2-3 роки почнуть плодоносити.

Додам, що по суті, горіх виявляється чи не найідеальним деревом. Росте не вище 3-4 метрів, не вибагливий до  клімату і швидко плодоносить. Тож робити ставки на його вирощування дуже слушна справа. Хоча в Україні на даний продукт, мало хто звертає уваги. Тим не менш, у Європі він за якістю та вживаністю доволі популярний і навіть делікатесний. 

Можливо враховуючи попит, найбільшу плантацію горіхів торік заклали на Рівненщині, а тепер така ж  з’явиться і в нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Розповісти друзям