Піролізні котли

Піролізні котли

пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Експерти ЄС наполягають на змінах у КПКЕксперти Європейського Союзу закликали українських парламентарів і посадовців внести ряд змін до КПК. Цю тему обговорили на міжнародній конференції "Кримінальний процесуальний кодекс України: проблеми застосування і перспективи удосконалення". 

Кілька днів тому захід відбулася у Києві.  Мала змогу взяти участь. Зафіксувала ряд ключових думок провідних іноземних та українських правників. 

Представники Консультативної місії ЄС зокрема наголосили: реформуючи сектор цивільної безпеки, українці мають спростити деякі законодавчі процедури. Мають відійти від радянських методів розслідування та врахувати нові удосконаленні у всьому світі. 

Радять зменшити бюрократію і збільшити відповідальність окремих слідчих та прокурорів. 

Пропонують об’єднати функції оперативників і слідчих. 

У разі суперечливих свідчень у судах наполягають на використанні практики досудових показань. 

При загрозі життю свідків, пропонують запровадити систему анонімних свідків. 

Наголошують на вдосконаленні розслідувань пов’язаних із кібер-злочинами. 

Окрему увагу зосереджують на правах потерпілих. І на  рівні закону пропонують виокремити категорію «вразливих потерпілих». 

Усі рекомендації мотивують суто практичними напрацюваннями. 
Заступник голови Консультативної місії ЄС Жоель Ваштер підкреслила, що поправки у КПК треба вносити послідовно з урахуванням різних підходів і залученням максимальної кількості експертів.

А Генпрокурор України Юрій Луценко констатував, що майже сотня статей КПК потребує внесення поправок.

Відзначу, що чинна редакція КПК була прийнята 5 років тому, та замінила кодекс редакції 1960 року.
На дуже високому рівні конференцію організували КМЄС та Комітет ВРУ з питань забезпечення діяльності правоохоронних органів. 

Фото експертів на моє прохання додатково надав Департамент преси та інформації Консультативної місії ЄС.Немає коментарів:

Дописати коментар

Розповісти друзям