Піролізні котли

Піролізні котли

неділя, 9 жовтня 2016 р.

Хижаки під прицілом: олександрійські мисливці активізують рейди по їх відстрілуОстаннім часом на Олександрійщині фіксується збільшення нападів диких вовків на домашню худобу. Про це раніше повідомлялося на блозі. Повертаючись до теми,  актуальним є коментар місцевих мисливців.
Щоб  убезпечити мешканців району  від хижаків, олександрійські мисливці активізують рейди по їх відстрілу. Про це інформує Володимир Гордовий, керівник Олександрійської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок.

Останнім часом, як пояснює фахівець,  звернень та  скарг від мешканців сіл на набіги і шкоду нанесену хижаками - почастішали. Тому днями олександрійські мисливці отримали в Кіровоградському управлінні лісового та мисливського господарства спеціальний дозвіл на їх відстріл. Тепер в межах мисливських угідь планують щотижневі рейди.

Хоча й без того у період полювання на хутрового звіра (що триває з листопада по січень) мисливці мають право на звищення хижаків. Зокрема,  вовків, лисиць, сорок, сірих ворон і т.п. Але як це не дивно, до вказаного переліку увійшли і бродячі собаки та бродячі коти, які за межами населених пунктів підлягають відлову та знищенню. Бездомні чотирилапі на рівні з лісовими шкідниками стають такою ж дичиною, бо такі у нас в Україні "гуманні" закони.

Загалом, за 9 місяців поточного року по Олександрійському району мисливцями було відстріляно 9 вовків. (Зокрема, на території сіл Щасливе, Войнівка, Протопопівка, Косівка, Травневе та поблизу селища Нова Прага). За цей же період здобуто 110 лисиць, 83 бродячі собаки, 28 бродячих котів та 190 сорок і ворон.

(Що стосується минулорічної статистики, то ситуація наступна. За весь 2015-й в районі відстріляно 16 вовків, 215 лисиць, 188 бродячих собак, 104  бродячих коти і 490 сорок та ворон).

Шкідливих та небезпечних тварин у селах побільшало тому, що є більше місць для природного приросту, - переконаний фахівець. А ще через те, що села вимирають, людей меншає, «плюс» міграція тварин зі східних областей, де триває АТО.

Якщо говорити, зокрема, про міграцію вовків, то за добу вони долають відстань у 80 км. Полюють зазвичай зграями. І за рік з’їдають тонну м’яса. Скільки ж тих тварин у місцевих лісах, лісогосподарники підрахувати не можуть. Їхні території межують з селами та господарськими угіддями і тварини постійно мігрують, тому говорити про це дуже складно.

Лисиці ж набігають в села перш за все тому, що в полях через надмірне використання добрив зменшилась кількість мишей і тому руді красуні просто вимушені шукати собі підгодівлю в інших місцях. 

3 коментарі:

 1. Идет охота на волков, идет охота.
  На серых хищников - матерых и
  щенков.
  Кричат загонщики, и лают псы до
  рвоты,
  Кровь на снегу и пятна красные
  флажков.

  ВідповістиВидалити
 2. Гарні рядки, а головне такі життєві. Ось теж деякі пригадую:

  Мисливець повертається з полювання, на одному плечі качка, на иншому рушниця, сам увесь побитий до невпізнанності. Сусід його й запитує:
  — Васю, ти звідки?
  — З полювання.
  — Качка дуже дика трапилась?
  — Та ні, качка не дика, а от хазяїн таки дикуватий!

  ВідповістиВидалити
 3. кто то может подсказать, какие документы нужны что бы сделать временный вид на жительство в Украине для студентов из Польши?

  ВідповістиВидалити

Розповісти друзям