Піролізні котли

Піролізні котли

середа, 8 листопада 2017 р.

Замість дров олександрійці купують cолом’яні брикети

«Солому й інші рослинні рештки у своєму господарстві не спалюємо, - каже олександрійський фермер Максим Замрика. -   З 2011-го з них виробляємо паливні пілети та брикети. Працює окремий цех. У рік маємо 500 тонн екологічно чистого палива. У тому числі з лушпиння соняшника, яке скуповуємо на місцевих олійницях».

У порівнянні зі звичайними дровами солом’яні та соняшникові брикети мають трохи підвищену зольність, але зола – непогане мінеральне добриво. За твердопаливними показниками від традиційної деревини не відрізняються. І є гарною альтернативою дров та вугіллю.

«За якістю кращі пшеничні – їх не люблять миші, а тепла дають однаково, що і соняшникові, - продовжує Максим. - Виробляються під високим тиском і температурою. Так відбувається максимальне ущільнення сировини».
З початком опалювального сезону еко-брикети від «Степу» користуються неабияким попитом у місцевих мешканців. Олександрійці, безумовно, дедалі більше розуміються на цінностях енергоефективних технологій.

«Брикети купують переважно пенсіонери, які живуть у приватних садибах, - каже фермер. -   Перш за все жителі Куколівки, де розташоване наше господарство. А також - з прилеглих сіл і загалом Олександрійського району. Про екологічне паливо дізнаються від інших - тих, хто ним вже скористався. Тонна коштує 1850 грн». 

Аграрії забезпечують покупцям якісну фасовку брикетів - по півтонни у так звані «біг-беги». Транспортують їх по району маніпулятором.  Максимальна доставка 3 тонни.

Довідка
Сільськогосподарське підприємство – ТОВ «Степ» працює у с. Куколівка Олександрійського району з 1999 року. З'явилося на базі місцевого колгоспу. Спеціалізується на вирощуванні зернових культур. У користуванні 2700 га. орної землі. Має до півсотні праціників. Більшість - пайовики господарства.  

Частину зібраного зерна реалізує для місцевого виробника. Решту – експортує у країни Євразії та Африки. 

Засновник і власник  - Геннадій Замрика - толерантний, грамотний і виважений керівник. Завжди підтримує більшість починань місцевої громади.
Детальніше - "Сільський вісник".
Фото - автор


1 коментар:

Розповісти друзям