Піролізні котли

Піролізні котли

середа, 15 листопада 2017 р.

За піролізними котлами до олександрійcького умільця їдуть з усієї УкраїниЕнергоощадні котли працюють на смітті. Шість років тому власноруч їх розробив 56-річний інженер-механік з Олександрії - Петро Філоненко. А почалося усе з того, що чоловік просто вирішив заощадити на опаленні.

"Газ здорожчавБило по кишені. Опалювати будинок і прибудинкові споруди стало важко, - розповідає. - Шукав варіанти, як це здешевити. Так і почав збирати піролізні котли".

Петро Філоненко живе в одноповерховому будинку площею 100 кв. м.

"До існуючої системи опалення під'єднав власноруч розроблений енерго-ефективний котел, який працює на смітті та відходах з елеваторів, - пояснює чоловік. - Рік його випробовував. Добре удосконалив і тепер за багатьма показниками він не поступається заводським. А за деякими - навіть кращий. Від нього вдомі маємо і гаряче водопостачання. Система опалення у нас підігрівається за 10-15 хвилин".

За рахунок цієї розробки Філоненки і сьогодні суттєво заощаджують кошти на обігріві свого будинку. Та водночас вирішують екологічну проблему із утилізації побутового сміття.


"Котел піролізний має велику камеру згорання, температура у якій сягає усередньому 1200 градусів. У ньому паливо не горить, а тліє, - говорить. - Спалюю усе, крім вугілля та гуми.  За місяць на обігрів будинку витрачаю не більше ста  гривень.  Паливо додаю двічі на добу. А золу прибираю раз на 2-3 дні. Усю зиму температура в домі тримається на рівні +25°С".

Шість років тому подібні котли  Петро Іванович зробив та встановив усім своїм родичам і сусідам. "З часом винаходом зацікавилися й інші охочі,- говорить умілець.- Щоб подивитися та замовити агрегат, почали приїздити з сусідніх міст. А потім і з усієї України.

Таким чином,  за останні декілька років я виготовив понад сотню котлів. Реалізую через власне підприємство - «Автомайстерня Петра Філоненка». У інші регіони відправляю через «Нову пошту». Ціна на один коливається від 22 тис. грн. і вище – у залежності від їх потужності. Окуповується за 3 роки". 


Хист та бажання до винахідництва у Петра Івановича  з'явилися ще в дитинстві.  Каже: передалися від батька. Справу ж раціоналізатора апробував і його 32-річний син Олег. Працює разом з Петром. Крім піролізних котлів спільно конструюють і різноманітні пристрої, які виробляють електроенергію.

Фото надане Петром Філоненком. Немає коментарів:

Дописати коментар

Розповісти друзям