Яскраві образи на чорно-білих світлинах і все те,
що ви не могли побачити, бо народилися пізніше, нині демонструє 70-річний олександрійський фото-художник Володимир Полудень. Днями у Палаці культури «Світлопільський» презентував експозицію ретро-фотографій. Добірку із 40 світлин символічно назвав «Людьми минулої епохи».
З цих фото можна порівняти, як змінився побут городян за останні майже 50 років. На них - типажі людей різних професій, їхній побут, зразки народного одягу, місцеві краєвиди.
З цих фото можна порівняти, як змінився побут городян за останні майже 50 років. На них - типажі людей різних професій, їхній побут, зразки народного одягу, місцеві краєвиди.
"Фото збирав з початку 1970-х, - каже автор - З домашнього архіву представив лише десяту частину. Хочу таким чином поділитися напрацюваннями з іншими".
Прірву між минулим і сучасним демонструють майже усі світлини. І лише декількі - говорять мовою сьогодення. На них фіксує успіхи 9-річної онуки Єви, що мешкає в Ізраїлі.
"Цікаві образи й рясні наряди для тодішніх людей - повсякденність, - каже він. - А для сучасних, що їх оглядають, - дивина".
Глибока ж цінність цих фото у їхньому документалізмі. На них життя таке - яким є. Тож кожен, хто цінує чорно-біле фотомистецтво знайде на виставці щось своє.
Довідка
Володимир Полудень народився в Олександрії. У 1970-х працював фото-кореспондентом в газеті "Ленінський прапор". Пізніше переїхав в Росію - до Омська. Займався фото та відео зйомкою. Працював у рекламній агенції.
Повернувшись в Україну, кілька років мешкав у Полтаві. Мав у Олександрії приватне підприємство. Спеціалізувалося на продажу будматеріалів.
Зараз продовжує займатися фотографією. Творчо підтримує деяких місцевих поетів і музикантів. Вважає себе альтруїстом.
Свою персональну фото-виставку в Олександрії презентував уперше. Схожу роками раніше відкрив у Москві.
Сьогодні ж зреалізувати творчий задум місцевому митцю-пенсіонеру допоміг Володимир Дожджаник - депутат Олександрійської міської ради.
Фото для блогу надав - В. Полудень.
Немає коментарів:
Дописати коментар